تاثیر کوتاه کننده لینک روی سئو

فواید کوتاه کردن لینک و تاثیر آن در سئو

کوتاه کننده لینک چیست؟

طولانی شدن لینک‌ها یکی از مشکلات افرادی است که در اینترنت از لینک‌های مختلف استفاده می‌کنند و تمایل دارند لینک سایت خود را در وب‌سایت‌های دیگر نمایش دهند. به‌خصوص برای وب‌سایت‌هایی که لینک‌ با کاراکتر فارسی دارند.

به این لینک توجه کنید:

https://blog.plink.ir/%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9/

با توجه به این‌که کاراکترهای فارسی در آدرس اینترنتی (URL) به صورت کدهای یونیکد ظاهر می‌شوند این موضوع اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و در برخی از موارد حتی به دلیل طولانی شدن آدرس، لینک‌ها به صورت ناقص ایجاد می‌شوند که عملا نه تنها مزیتی برای مدیر سایت ندارند بلکه باعث ایجاد خطا و مشکل روی سایت می‌شوند.

پس کوتاه کردن آن به http://plink.ir/plkbot زیباتر و ساده‌تر خواهد بود.

از طرف دیگر، بدست آوردن آمار و اطلاعات صحیح و دقیق از نحوه عملکرد و بازدهی رسانه‌های مختلف اینترنتی، اهمیت بسیار زیادی برای مدیران سایت‌ها دارد.

شما می‌توانید پس از کوتاه کردن لینک‌های خود، با قرار دادن علامت + در مقابل آدرس لینک‌تان، آنالیز جامعی از کسانی که بر روی لینک‌تان کلیک کرده‌اند را مشاهده کنید.

http://plink.ir/plkbot+

کوتاه کننده لینک و تاثیر آن در سئو

ممکن است این سوال در ذهن شما بوجود آمده باشد که با استفاده از این ابزار امتیاز لینک‌های ورودی به صفحه مقصد که از نظر روبات‌های گوگل اهمیت زیادی دارد از بین می‌رود و این موضوع ممکن است برای بهینه سازی سایت مشکل ایجاد کند، اما به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد و لینک کوتاه شده به عنوان یک لینک ورودی به صفحه مقصد محاسبه خواهد شد زیرا ابزار کوتاه کننده لینک پی‌لینک از کد ۳۰۱ برای ریدایرکت صفحه استفاده می‌کند که روبات‌های موتورهای جستجو آن را تشخیص می‌دهند.

با توجه به گفته آقای Matt Cutts از گوگل، این کار می‌تواند اثر مثبتی روی وب‌سایت‌هایی با پیج رنک پایین بگذارد.

یکی از روش‌های بک لینک گرفتن در حوزه سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل، استفاده از سایت‌های کوتاه کننده لینک است.

اما سوال این است که:

تاثیر این نوع بک لینک در سئو چیست؟ تاثیر آن در رتبه سایت مثبت است یا بالعکس منفی خواهد بود؟

در واقع می‌توان گفت که بک لینک گرفتن از سایت‌های کوتاه کننده لینک هم می‌تواند به رتبه سایت در گوگل کمک کند و هم می‌تواند با شرایطی تاثیر منفی داشته باشد.

در واقع کلید اصلی در این مسئله نحوه ریدایرکت کردن سایت کوتاه کننده لینک است. چنانچه سایتی از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کند می‌توان گفت که بک لینک گرفتن از سایت‌ها تاثیر مثبتی بر روی رتبه در گوگل خواهد داشت.

اگر این قبیل سایت‌ها بدون تاخیر در زمان به سایت مقصد هدایت شوند و فاقد تبلیغات، اسپم و پاپ‌آپ باشند تاثیر مثبت آن بر روی سئو آشکار خواهد شد.

یکی دیگر از فواید کوتاه کردن لینک اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها می‌باشد که تاثیر زیادی در سئو سایت مقصد دارد.

کوتاه کننده لینک و تاثیر آن در سئو
پس به طور قطع می‌توان گفت که چنانچه سایت کوتاه کننده لینک سایت مقصد را به روش ۳۰۱ ریدایرکت نماید و مدت زمان انتقال بالا باشد، بک لینک از سایت کوتاه کننده لینک هیچ تاثیر منفی بر روی سئوی سایت مقصد نخواهد داشت.

امتیاز ویژه دیگری که این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد، نمایش بارکد دوبعدی سایت یا QR Code است که با انتشار آن در تبلیغات مختلف می‌توانید این امکان را برای افرادی که از موبایل هوشمند استفاده می‌کنند فراهم کنید تا با اسکن کردن این بارکد به سایت شما دسترسی پیدا کنند و آمار این افراد را نیز محاسبه کنید.

qr

http://plink.ir/plkbot/qr

بدست آوردن آمار مناسب و تجزیه و تحلیل این آمار می‌تواند کمک بسیار زیادی به رشد کسب و کار اینترنتی شما بکند.

امیدوارم که با استفاده مناسب از ابزار کوتاه کننده لینک پی‌لینک بتوانید منابع ورودی سایت خود را به خوبی تحلیل کنید و از طرف دیگر از ایجاد لینک‌های معیوب و شکسته به سایت خود جلوگیری نمایید.

برای کوتاه کردن لینک‌های خود می‌توانید از ربات کوتاه کننده لینک تلگرام پی‌لینک استفاده کنید برای کوتاه کردن لینک‌های خود اینجا کلیک کنید.

 

متداول‌ترین سوالاتی که درباره سرویس کوتاه‌کننده لینک پی‌لینک پرسیده شده است.
کوتاه کننده لینک

۱ نظر

ما را دنبال کنید

شما می‌توانید به‌راحتی با ما در تماس باشید، ما هم از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال می‌شویم.

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.