اینترنت پاک، بدون اسپم و پاپ‌آپ

اینترنت پاک، بدون اسپم و پاپ‌آپ

همه ما روزانه با اسپم‌ها رو ‌به ‌رو هستیم و بدون این‌که بخواهیم، به دنیای مجازی ما راه پیدا کرده‌اند.

کسب و کارهایی که در سطح جهانی و کشوری مطرح هستند، سعی بر این دارند که برای بازاریابی خود به هیچ وجه سراغ اسپم کردن نروند و اسمشان به عنوان اسپم کننده مطرح نگردد.

چنین کسب و کارهایی معتقدند که با محتوایی که هدفمند نیست و به صورت ناخواسته وارد حریم دیجیتال هر فرد می‎شود، نمی‎تواند مسیر درست بازاریابی و جذب مخاطب را طی کند.

به طور کلی شاید بتوان اسپم را این گونه تعریف کرد؛ هر چیزی که کاربر آن را ناخواسته دریافت نماید می‌تواند به نوعی اسپم باشد. حال در ادامه به ۳ نوع اسپم اشاره می‎کنیم که در ایران مرسوم هستند:

  • ایمیل: در میان ۱۴.۵ میلیارد ایمیلی که روزانه در سراسر جهان ارسال می‌شود، اسپم‌های بسیاری هستند که برای افراد مشکل ساز می‎شود. بر اساس آخرین گزارش کسپراسکی در سال ۲۰۱۴، ایران منبع حدود ۱.۶۷ درصد اسپم‌های ایمیلی است.

۱.۶۷ درصد چندان عدد بزرگی به حساب نمی‌آید ولی همین درصد به معنی این است که روزانه حدود ۲۴۰ میلیون اسپم از سوی ایران ارسال می‌گردد.

  • اپلیکیشن‌های ارسال پیام: در حال حاضر تلگرام اپلیکیشن پیام رسان مرسوم در ایران، به محلی برای ارسال اسپم تبدیل شده است. تقریبا کسی نیست که پیام‎ تبلیغاتی در حساب کاربری تلگرام خود دریافت نکرده باشد. چنین محتواهایی آنقدر بی مصرف هستند که فقط روی بازاریابی آن کمپانی تاثیر منفی می‎گذارند.
  • پاپ‌آپ: برای شما هم پیش آمده که روی یک لینک دانلود کلیک کرده باشید و به صورت غیر منتظره چندین پنجره دیگر برای شما باز شود که محتوایی غیر مرتبط در خود جا داده‎ باشد. به چنین صفحاتی پاپ‌آپ (Pop-Up) می‌گویند و استفاده این چنینی از آن‌ها، پاپ‌آپ را تبدیل به نوع دیگری از اسپم‌ها می‌کند.

اخیرا کمپینی به نام Stop Spam راه‎اندازی شده که پیام آن، “اینترنت پاک، بدون اسپم و پاپ‎آپ” است و عموم مردم را از اهمیت آگاهی از انواع اسپم مطلع می‌سازد و سعی بر این دارد تا افراد برای حمایت از این کمپین قدمی برداشته و سهمی در جلوگیری از اسپم‌ها داشته باشند.

این کمپین از افراد می‌خواهد که به اسپم‌های دریافتی خود پاسخ داده  و آن‌ها را ذخیره و با هشتگ IRSTOPSPAM# و یا #اسپم در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

در ضمن Stop Spam به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا با قرار دادن یک کد جاوا در وب‌سایت خود از این کمپین حمایت کنند و به مخاطبان خود اطلاع دهند که به هیچ وجه از اسپم برای رسیدن به اهداف خود بهره نمی‌برند.

با استفاده از سایت کوتاه کننده لینک پی‌لینک با امکانات پیشرفته، بدون اسپم و پاپ‌آپ می‌توانید لینکهای خود را کوتاه و با دیگران به اشتراک بگذارید.

کوتاه کننده لینک

ما را دنبال کنید

شما می‌توانید به‌راحتی با ما در تماس باشید، ما هم از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال می‌شویم.

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.